O projekcie "Małopolski Szlak Wód Mineralnych"

Projekt „Małopolski Szlak Wód Mineralnych” (edycja 2016, 2017 i 2020) miał na celu stworzenie serwisu internetowego, który będzie zawierał nie tylko opisy, zdjęcia i lokalizacje co najmniej 40 miejsc (20 w 2016 r., 15 w 2017 r. oraz 5 w 2020 r.) na terenie Małopolski, gdzie można skosztować wód mineralnych. Ponadto w 2017 r. stworzono bezpłatną aplikację na smartfony z systemem operacyjnym Android z dostępem do Małopolskiego Szlaku Wód Mineralnych. Celem stworzenia szlaku jest nie tylko ochrona i promocja znanych uzdrowisk takich jak Krynica Zdrój, Wysowa Zdrój, Muszyna, Piwniczna Zdrój, Szczawnica, Rabka Zdrój i Szczawa, ale również mniej znanych lub znanych przede wszystkich przez lokalne społeczności miejsc.
 
Wody mineralne posiadają wiele właściwości leczniczych i np. lecznicze właściwości wód zostały odkryte dzięki działalności prof. Józefa Dietla w  1856 r. U schyłku  XIX stulecia Krynickie Zdroje odwiedzało już tysiące kuracjuszy. Znane uzdrowiska są marką samą w sobie. Niestety te mniejsze miejscowości nie są tak znane a posiadają bogactwo w postaci źródeł wód mineralnych. Dlatego dzięki „Małopolskiemu Szlakowi Wód Mineralnych” użytkownik będzie mógł poznać również nieznane miejscowości gdzie można skosztować wód mineralnych. A dostęp do tych wód może być zarówno w pijalniach (najczęściej za odpłatnością), ale również przy źródełkach gdzie można nieodpłatnie pobrać wodę.
 
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. Małopolska Gościnna.
 
 

Projekt realizowany przez

Projekt finansowany przez


Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki
pn. Małopolska Gościnna

Partnerzy

Patronat medialny